Jdi na obsah Jdi na menu

Aktuální ekologická témata(79)

20. 2. 2010

Obnovitelné zdroje energie  (Ne za každou cenu.)

Ekovýchova si podporu ČSSD zaslouží, zelenými praktikovaný ekobyznys musí dostat červenou  (Ano lokálním projektům, podpora nadšencům, okrašlovací činnosti, péči o včelstva, exkurzím a poznávání přírody i laiky, ne byznys pro zelené.)

Opatření pro zlepšení ovzduší nejsou dostatečná  (Pomoci mohou automobily s pohonem na zemní plyn, autobusy na zemní plyn či elektřinu. Je potřeba novelizovat zákon o ochraně ovzduší. Sociální demokracie se to pokouší prosadit již 3 roky, ale bohužel se stále nic neděje. Navrhujeme zjednodušit pravidla pro financování výsadby zeleně v obcích. Prosazujeme předložení zákona o podpoře zeleného tepla a úspor a nový zákon o ochraně ovzduší.)

Jiří Paroubek nesouhlasí s postojem ministra průmyslu ve věci dotace pro Horní Jiřetín
  (Jiří Paroubek vyzývá k souhlasu s dotací pro Horní Jiřetín.)
 
Předseda Asociace krajů Michal Hašek žádá koncepci a forenzní audit Lesů ČR s.p.  (Teprve po předložení, prodiskutování a schválení koncepce Lesů ČR bude možné přijmout řadu strategických rozhodnutí, ovlivňujících významně trh se dřevem, fungování celého sektoru lesnického a dřevozpracujícího průmyslu, včetně dopadů na regionální zaměstnanost. Státní podnik Lesy ČR má fungovat transparentně, předvídatelně a profesionálně jako správce státních lesů, jež jsou národním bohatstvím ČR.)

Výstavba spalovny v Rybitví  (Z boje proti spalovně jedů v Rybitví udělala ČSSD politiku, bez aktivity bychom se už dnes mílovými kroky blížili ke smrtonosné spalovně jedů.)

Těžební limity vyžadují referendum, výsledek budeme respektovat  (Požadujeme v této věci konání krajského referenda, bez jeho konání a kladného výsledku nelze s prolomením limitů těžby souhlasit. Chceme rozhodnutí o prolomení limitů těžby v rukách občanů, nikoli rukách úředníků a politiků.)

České dráhy nakoupí nové motorové vozy  (S podporou krajů Vysočina, Libereckého a Pardubického kraje.)
 
Základem energetické bezpečnosti je soběstačnost  (Méně uhlí, více atom a různorodost dalších energetických zdrojů.)

Na „bruselském chodníku“ leží stovky miliónů
  (Dodatek Milana Urbana k alternativním zdrojům energie.)