Jdi na obsah Jdi na menu

Kotle na biomasu, vrty a norské fondy

24. 9. 2008

Pokusím se být co nejvíce stručný. Bursík byl v Norsku. Žadonil zde o dotace na kotle na biomasu. Asi mu nikdo neřekl, že peníze z norských fondů jsou čistě v kompetenci ČR. Jsou jisté prioritní oblasti, ale tyto zdroje se mají logicky používat hlavně tam, kde nemá ČR dostatečné pokrytí z fondů EU. Jestli to Bursík nedokáže pokrýt z EU fondů, nechápu, co tam ještě dělá.

Kotle na biomasu jsou dobrou věcí, ale dotace bych schvaloval pouze na budovy veřejného zájmu - školy, školky, jesle atd. Proč ale dotovat luxusní bydlení milionářů? Pro dotaci na kotel na biomasu si asi nepřijde žádat důchodkyně topící uhlím, která je ráda, že vůbec žije/přežívá v tomto marasmu.

 

Prostředků z Norského království bych využil na avizované geotermální vrty - je to jen o stanovení priorit (i naší ČSSD). Na Islandu to bylo naprosto úžasné, fantastické. Karlovy Vary a nejen celá tato oblast se dá daleko efektivněji využít. Rozvod ekologického tepla domácnostem. Krásná vize. Příklad Litoměřic je fantastický. Vrtejme tedy:-)

Hezký den z Norska
Lukáš Kraus


Kontextové odkazy:

 

Energie z litosféry (s P. Petržílkem)

 

Ústí připravuje projekty na geotermální vrty (Ekolist.cz)

 

V Litoměřicích začal zkušební geotermální vrt (Č. rozhlas)