Jdi na obsah Jdi na menu

Těžební limity v Ústeckém kraji

16. 11. 2009

ČSSD podporuje atomovou energetiku, alternativní zdroje energie, hledá cestu i k úsporám a výzkumu nových alternativních zdrojů (fotovoltaika na střechy, efektivní program Zelená úsporám, podpora úsporných vozidel s elektrickým pohonem, geotermální energetika...). S energetikou souvisí i zachování těžebních limitů v Ústeckém kraji.

Bohužel novináři jsou schopni zveřejnit i pomýlené informace. Šumy se objevily kolem alejí u silnic, kdy za záměrem jejich kácení stáli ministři Bendl a Langer (ODS), nikoli socdem hejtmani (zpráva). O nic lepší než ODS má být ČSSD i v otázce prolomení těžebních limitů uhlí v Ústeckém kraji. Program ČSSD hovoří "Náš postoj v otázce limitů těžby hnědého uhlí se změní jen v případě kladného výsledku krajského referenda." To se nezměnilo, přesto bylo možné narazit na zprávu "Ústecký kraj změnil názor, s podmínkou souhlasí se zrušením limitů těžby uhlí" (22.10.2009).

Seznamte se prosím se "Stanoviskem ČSSD k návrhu Státní energetické koncepce předložené ministerstvem průmyslu a obchodu" (20.10.2009) a zprávou "Těžební limity v Ústeckém kraji" (23.10.2009).

ObrazekObrazek 

 Kostel v Jiřetíně a nedaleká těžba uhlí.