Jdi na obsah Jdi na menu

Bavorští poslanci v PS PČR

Místopředseda výboru pro životní prostředí PS PČR Robin Böhnisch a poslanec Václav Zemek (oba ČSSD) přijali ve čtvrtek 8. září společně s dalším místopředsedou výboru Bořivojem Šarapatkou (TOP 09) zástupce Bavorského zemského sněmu. Delegaci vedl předseda výboru pro životní prostředí a zdraví Christian Magerl (Die Grünen), doprovázel ho stranický kolega Eike Hallitzky z výboru pro státní rozpočet a finance.

Návštěva bavorských poslanců souvisela se sérií akcí ke 20. výročí založení Národního parku Šumava, které se konaly jak v regionu, tak v hlavním městě. Bavorské parlamentáře, které doprovázela Kateřina Jacques (SZ), zajímal připravovaný vládní návrh zákona o Národním parku Šumava, nastavení zonace, nebo podíl soukromých lesů a bezlesí na území národního parku. České protějšky zástupci Svobodného státu Bavorsko informovali o vývoji vztahu veřejnosti k německému parku v průběhu uplynulých čtyřiceti let i o přísném nastavení bezzásahového režimu. Bezzásahové zóny tvoří v Národním parku Bavorský les, který je nejstarším národním parkem Německa, 75% území. Filosofií parku je "Nechat přírodu být přírodou".

Robin Böhnisch v závěru setkání připomněl, že management bavorského parku je dlouhodobě vzorem dobré správy chráněného území a vyjádřil přesvědčení, že uplatnit bavorské postupy se jednou podaří i na české straně. Příští setkání poslanců by se mělo uskutečnit v Bavorsku.

15.jpg

Doplnění: Za Šumavu zelenější! (Deník Referendum)

 

 

Náhledy fotografií ze složky Bavorští poslanci v PS PČR