Jdi na obsah Jdi na menu

Navštivte Letní ekologickou akademii

24. 7. 2016

Bezesporu nejvýznamnější ekologickou akcí letošního léta je Letní ekologická akademie. Každý zde bude mít možnost získat cenné kontakty, navštívit s námi přírodní fenomén Divoké Šárky, zažít sluneční romance jedinečného údolí či ochutnat jedlé květy.

banner.jpg

Registrace a bližší informace k akci jsou k dispozici na stránkách www.ekoakademie.cz Narazit tu budete moci na ředitele Hnutí DUHA či Zeleného kruhu a také na prvního nositele Ceny Josefa Vavrouška prof. Erazima Koháka. Z řad zajímavých politiků a odborníků tu vystoupí Vladimír Špidla, poslanci Robin Böhnisch a Václav Zemek, místopředsedkyně ČSSD Lenka Teska Arnoštová, hejtman Miloš Petera, Petr Petržílek, Vladimír Mana a další.

Přestože ČSSD má velmi kvalitní ekologické politiky, mediální bojkot je tristní. Česká společnost vnímá nezájem politiků o ekologii, což je výsledek práce médií. Naše akce je veřejná (přihlášení jsou také zájemci z různých stran) a médiím otevřená v době "okurkové sezóny". 

Těší nás také zájem přímo premiéra Bohuslava Sobotky, který k akci uvádí:sobotka-400x400.jpg

"Letní ekologická akademie si klade za cíl komplexní diskusi k ekologické politice sociální demokracie. Podporuji modernizaci ČSSD a oblast ekologie logicky patří k jejím základům.

S vládní koalicí se nám daří naplňování roky připravovaného ekologického manifestu ČSSD a nikoli jen řešení ad hoc problémů. Akademie se zvláště dotkne moderních přístupů ke krajině, šetrné spotřeby, využívání energie či bezpečnosti silnic. Těším se také na výstup v podobě almanachu."

 

Návštěvu Letní ekologické akademie například doporučují:

Erazim Kohák - Vladimír Mana - Petr Petržílek - Anna KárníkováLucie Válová - Vít CézaNorbert Buchta - Thomas Oellermann