Jdi na obsah Jdi na menu

Podpora kandidátům do poslanecké sněmovny

29. 9. 2017

Ve volbách 20. – 21. října 2017 je možné na volebním lístku kroužkovat až čtyři preferované kandidát/ky. Naše platforma s řadou z nich spolupracuje či může dát dobré reference, hledáme také ekologické odborníky. Po diskusi v rámci spolku a Grémia Zvonečníku vyjadřujeme podporu následujícím kandidátům ČSSD v různých krajích:

 

Královéhradecký

2) Robin Böhnisch (poslanec a předseda výboru pro životní prostředí) web

4) Pavel Folk (živnostník a lesník) web

15) Michaela Zimová (manažerka odpadového hospodářství) web

 

Moravskoslezský

1) Lubomír Zaorálek (ministr zahraničních věcí a volební lídr ČSSD) web

 

Jihomoravský

1) Bohuslav Sobotka (premiér) web

2) Roman Sklenák (předseda poslaneckého klubu) web

32) Aleš Chmelař (státní tajemník pro evropské záležitosti) web

 

Pardubický

1) Jan Chvojka (ministr pro legislativu) web

9) Václav Kroutil (krajský radní pro životní prostředí a zemědělství) web

15) Jana Povolná (vedoucí infocentra Březová nad Svitavou) web

 

Praha

1) Petr Dolínek (náměstek pro dopravu primátorky) web

2) Lukáš Kaucký (náměstek ministra zahraničních věcí) web

3) Lenka Teska Arnoštová (náměstkyně ministra zdravotnictví) web

11) Miroslav Jašurek (vedoucí kabinetu ministra školství) web

24) Vít Céza (doktorand přírodních věd) web

 

Středočeský

2) Kateřina Valachová (bývalá ministryně školství) web

3) Václav Zemek (poslanec) web

5) Petr Petržílek (poradce premiéra a právník životního prostředí) web

29) Václava Brabcová (ochránkyně zvířat) web

 

Zlínský

2) Alena Gajdůšková (bývalá místopředsedkyně senátu) web

19) Vladimír Dostálek (asistent poslance) web

21) Jindřich Šnejdrla (ředitel zemědělské společnosti) web

 

Olomoucký

27) Jiří Tomášek (technik lesní správy) web

 

Ústecký

3) Gabriela Nekolová (náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí) web

 

Jihočeský

6) Terezie Daňková (zemědělkyně) web

 

Liberecký

1) Michaela Marksová Tominová (ministryně práce a sociálních věcí) web

 

Vysočina

7) Radim Technik (právník) web

8) Jana Fialová (krajská radní pro školství) web

 

Z kandidátů dalších stran podporujeme ze Zelených Jiřího Gutha Jarkovského (3. Jihočeský, web), Miroslava Hudce (3. Liberecký, web) a z KDU-ČSL Ludvíka Hovorku (2. Zlínský, web).