Jdi na obsah Jdi na menu

Podpora pro Jiřího Dienstbiera

Zvonečník přichází s výzvou na podporu Jiřího Dienstbiera v koaličních jednáních v Praze:

Vážení přátelé,

podpořme Jiřího Dienstbiera jako lídra pražské komunální kandidátky a člověka nepošpiněného spoluprací s ODS, který pomohl sociálním demokratům k nejlepšímu výsledku, jakého kdy v Praze dosáhli (presentace viz dienstbier.eu). Před volbami Dienstbier opakovaně sliboval, že do koalice s ODS sociální demokraté nepůjdou. Tehdy jeho výroky nikdo ze spolustraníků nezpochybnil. I po volbách a přes určitý nátlak odmítá možnou koalici s ODS a spojení s personami jako je Milan Richter či Jan Bürgermeister. Pod vládou ODS se sice některým sociálním demokratům dařilo dobře (podle Hospodářských novin si přišli na více než milionové přivýdělky za působení v dozorčích radách a představenstvech), nicméně i podle hlavního analytika ČSSD je případná koalice ČSSD s ODS v Praze v naprostém rozporu s hodnotami, které sociální demokracie oficiálně vyznává.

Více viz:
Pražská ČSSD se snaží umlčet lídra Dienstbiera
Petr Hulínský - hlavní nejsou personalie, ale program

Vzhledem k tomu, že Jiří Dienstbier představuje zeleného představitele spojeného i s ekologickou platformou při ČSSD, není od věci mu v jeho koaličním rozhodování vyjádřit důvěru a podporu. S některými byla tato otázka již konzultována a tímto prosíme o jasnou odpověď, zda se k výzvě důvěry a podpory Jiřího Dienstbiera v otázce koaličního vyjednávání v Praze přidáváte (stačí odpověď "souhlasím"). V případě jasné podpory v této věci lze presentovat stanovisko ekologické platformy jako takové. Jsme přesvědčeni, že apel na zelená témata nás blíže spojuje s pražskou stranou TOP 09 než s ODS.

Zdraví,

Jiří Jakl, Lukáš Kraus, Zdeněk Ryšavý, Vladimír Špidla...
 

vice-zelene.jpg

----

Výběr z reakcí (dosud nedorazila žádná proti podpoře Jiřího Dienstbiera v koaličních jednáních):

Práci a vyjádření Jiřího Dienstbiera ml. sleduji a jako jednomu z mála politiků pohybujících se ve vyšších patrech mu věřím, že chce skutečně rozhýbat stojaté vody kaprů v přerybněném českém rybníku. Praha je divadelní představení stavu celé ČR.

Tím nemyslím jen dlouholeté politiky a ani je všechny neházím do jednoho pytle. Myslím na ta bratrstva, která umožňují přihrávání kamarádům, když už na ně nezbylo to správné místo, tak dají třeba flek úplně jinde (Drobil našel miliardy na dálnice, pustí žilou ekofondu
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=680952

Ač už 20 let nepražák jsem rád, že Jiří Dienstbier drží lajnu a přeji mu, aby ho to nesemlelo.  (Bohuslav Vtípil)
-

Ač nečlen ČSSD a toliko sympatizant Vaší platformy, určitě souhlasím. V Praze jsem prožil svá studia, situaci tam dobře znám a odstavení tamní ODS od přístupu k moci je podle mne jedinou možnou cestou, jak odkorupčnit tamní radnici. Je možné jít i do opozice, ale pak už nebude možné provést výše uvedený krok.  (Radovan Lovčí)
-

k podpoře Jiřího Diensbiera se připojuji  (Petr Petržílek)
-

Jiří Diensbier je světlo v české politice. Slyšel jsem jeho názory v MDA a byly ať už se týká dopravy, ekologie, budoucích projektů v Praze všechny velice pozitivní a dobře promyšlené. A mám z něj pocit, že i ve svých názorech zůstane principiální a nebude se držet "korýtka" i za cenu pošlapání svých principů. V Čechách rarita.
Podle mě by to byl jeden z politiků, kterých kdyby bylo ve straně víc, tak bych neváhal vstoupit do strany.
-

samozřejmě SOUHLASÍM! Čeká nás hodně práce i ve vlastních řadách.

-

Již před několika lety jsem kontaktoval pana Jiřího D. ml., a upozorňoval na situaci i možné důsledky, a nabídl mu podporu. Tehdy se spojil s těmi silnějšími. Důsledky jeho jednání pocítilo mnoho lidí, a na současném stavu se podepsal.
Možná už pochopil, ale kde máme záruku, že to neudělá znovu ?
-

já osobně taktéž souhlasím. Všechny důvody tu již byly zmíněny.

-

Taky souhlasím a vyjadřuji svou podporu Jiřímu Dienstbierovi ml. Je potřeba aby měl dostatek sil odolat tomu spolčení. Má podporu vedení ČSSD ale je to jen na něm, aby odolal http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/179154.aspx

-

Dále podpořil např. Milan Bartoloměj (člen pražského KVV).