Jdi na obsah Jdi na menu

Podporujeme protikuřácký zákon

2. 5. 2016

Do finálního třetího čtení míří v poslanecké sněmovně novela protikuřáckého zákona. Má přinést především hodně diskutovaný zákaz kouření v restauracích.

Novelu předložil ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, významně se na něm podílela také náměstkyně a místopředsedkyně ČSSD Lenka Teska Arnoštová a podporují ho například Mladí sociální demokraté. Zdravotní a ekologické argumenty hovoří jednoznačně proti kouření. V restauracích se lidé často scházejí, nekuřáky ale odpuzuje kouř. Díky zákazu kouření by se řada lidí v restauracích ani nenaučila kouřit a řada kuřáků by přišla o důvod zapálit si (což sami mnohdy vítají, protože je těžké tomuto zlozvyku odolávat a většina se ho již také pokoušela zbavit).

V Grémiu Zvonečníku jsme došli k zákazu kouření v restauracích a k podpoře protikuřáckého zákona. Různé názory ale máme k mnohým "přílepkům". Doufáme, že jejich nepřeberné množství a mnohdy i nesmyslná podoba se nakonec nestanou důvodem, kvůli kterému by nakonec novela nemusela získat potřebné hlasy poslanců.

 

protikur2.jpg