Jdi na obsah Jdi na menu

Pojedeme do Milovic a ohlédnutí za Pěčínem

19. 4. 2017

Rezervaci s divokými kopytníky v místě bývalého vojenského cvičiště u Milovic jsme navštívili již v loňském roce (viz report). Letos se sem vypravíme vlakem 6. května. Navštívíme pláně i nové vyhlídky. Akce je veřejná, neváhejte a přijďte. 

Sraz 10:15 hod. před nádražím Milovice (odjezd vlaku Praha - Masarykovo nádraží 9:21 hod.). 

10.jpg  11.jpg

 

 

 

 

 

15. dubna jsme navštívili zátopovou oblast plánované přehrady v Pěčíně (viz pozvánka). Poznali jsme přírodní hodnotu území a z botanické části akce máme i krátké video. Místo stavby přehrady a jejího srovnávání s efekty přírodě blízkých opatření jsou nutná především technická opatření v dosavadní východočeské vodárenské soustavě. Regionální soustavy je nutné propojovat a provést jejich údržbu. Dostatek vody pro vodovody bylo možné zajistit i v dobách s dvojnásobnou spotřebou před několika desetiletími (bez úsporných toalet, sprch, praček a myček) a navíc je tu ještě prostor pro další pokles spotřeby s využíváním dešťové a šedé vody. 

Požadujeme proto vládní zrušení příprav a projektování přehrady, kterou vodárny nepotřebují, je v zásadním rozporu s ochranou přírody, místní občané ji jednoznačně odmítají, je extrémně finančně nákladná a účelově se o ní zasazují hlavně někteří vodohospodáři a projektanti. 

img_2510.jpg img_2654.jpg