Jdi na obsah Jdi na menu

Zásuvková výzva

9. 7. 2009

V dohledné době lze očekávat rozvoj elektromobilizmu - automobily na baterky dokáží lépe využívat energii, jsou nehlučné, bezemisní, méně poruchové, jejich brzdění zbytečně neuvolňuje prach. Dojezd omezený na více než stovku kilometrů pasuje elektromobily k využití jako prvého rodinného auta pro dojezd do práce a na nákupy, zajímavým pomocníkem mohou být též v rukách firem obstarávajících pravidelné dodávky. Elektricky poháněná kola ocení starší lidé či manažeři, kteří nechtějí na jednání dorazit uřícení, přesto ekologicky.

Investovat do vývoje elektromobilů chce mladoboleslavská automobilka Škoda Auto, energetická skupina ČEZ chce do roku 2012 otestovat množství elektromobilů v běžném provozu v Praze a Ostravě, na elektromobily myslí i zvýhodněné "šrotovné". Problémem je, že prozatím málo organizací se zapojilo do stávající sítě nabíjecích míst. To by mělo zaujmout skutečné obchodníky - stačí zpřístupnit elektrické zásuvky pro nabíjení elektrických kol a snad brzy i lépe dostupných elektromobilů. Potenciální zákazníky může zvláště nalákat možnost dobití svých vozidel u obchodů, restaurací či cukráren, taková drobnost jistě nejprve přiláká i řadu zvědavců. 

Pokud Vás zpřístupnění zásuvek zaujalo, lze doporučit více informací při výzvě HELP na stránkách http://elektromobil.wz.cz/  S potřebou "dobít se" může řada lidí již dnes při svých letních cestách po vlasti dorazit třeba na elektrickém kole. Kdo můžete, nabídněte jim zásuvku :) 

Připravil: Jiří Jakl

Odkazy:

Elektromobily: ČEZ navazuje na myšlenku ČSSD (P. Petržílek)

Čas pro elektromobily (Zvonečník)

 

Náhledy fotografií ze složky Elektromobily na Výstavišti