Jdi na obsah Jdi na menu

Životní prostředí - programová záruka ČSSD

Grémium ekologické platformy ČSSD i občanské sdružení Zvonečník, o.s. podporují výzvu občanských iniciativ a osobností směřovanou předsedovi Sobotkovi - Stal jste se nadějí, udržte MŽP.

Vladimír Špidla je stínovým ministrem ČSSD pro oblast životního prostředí, vedl koaliční jednání v této oblasti a koaličním partnerům nově vznikající vlády také nabídnul kvalitní ekologický program.

Ekologická řešení musejí zohledňovat také ekonomické a sociální aspekty, místo "zabíjení" hospodářského růstu mají být naopak jeho zdrojem - přinést úspory energií, cyklovat oběh surovin, srazit provozní náklady. Sociální demokracii by měla být blízká nejen solidarita mezilidská, ale také mezidruhová. Vladimír Špidla je sociální demokrat!

 

Proč bude Vladimír Špidla dobrým ministrem?

0657_.jpg

1) Pracovitost, slušnost a nulová tolerance korupci
2) Otevřenost spolupráci s odborníky a občanskými iniciativami
3) Zkušenost s mnoha pozicemi v exekutivě a to i na evropské úrovni
4) Mezinárodní kontakty uplatnitelné ve prospěch České republiky


Priority stínového ministra ČSSD:

1) Krajinotvorba (prevence proti povodním a suchům)
2) Zvýšení energetické účinnosti a zateplování budov
3) Ochrana půdy
4) Snížení znečištění ovzduší, zejména na Ostravsku a ve velkých městech
5) Ochrana přírody

 

img_4592_.jpg  img_4627_.jpg

 

 

 

 

 


*Byl českým premiérem a evropským komisařem, setkat se s ním ale můžete běžně v metru či ve vlaku. *Třídění odpadu je pro něj samozřejmost a udělá vše pro lepší možnosti jeho využití místo koncovky na skládkách.
 

Podporujeme Vladimíra Špidlu na pozici ministra životního prostředí:

JUDr. Ing. Petr Petržílek, Ph.D (ekologický expert a místostarosta Úval): S Vladimírem spolupracuji na řadě projektů řadu let. Například v publikaci Udržitelný rozvoj sociálně demokratického hnutí jsme našli spojení programových témat. Vladimír bude dobrým ministrem životního prostředí.

Mgr. Vojtěch Kotecký (programový ředitel Hnutí DUHA): Vladimír Špidla je velmi dobrá volba pro post ministra životního prostředí. Spojuje tři velké přednosti: myslí dopředu, má sociální cítění a dobrý rozhled po světě.

Mgr. Jan Černý, Ph.D. (bývalý ředitel Masarykovy demokratické akademie): Pro ekologicky smyšlející voliče je Vladimír Špidla dokladem toho, že i z prostředí velké strany může vzejít zajímavá alternativa.

ThDr. Jiří Silný (ředitel Ekumenické akademie): Vladimír Špidla patří k těm vzácným českým politikům, kteří mají mezinárodní rozhled a uvažují o politice v dlouhodobé perspektivě. Proto si uvědomuje klíčový význam stavu přírody pro kvalitu lidského života. Domnívám se, že bude dobrým ministrem životního prostředí.

Mgr. Jiří Jakl (tajemník platformy Zvonečník): Vladimír Špidla je dlouhodobým členem naší ekologické platformy, hlásí se k jejím idejím a bližší spolupráce s touto osobností je skutečným potěšením.

Ing. Lubomír Petružela, CSc. (vědecký pracovník): Oceňuji Vladimíra Špidlu jako politika evropského formátu spojeného s ochranou společných hodnot a veřejných zájmů, včetně životního prostředí, a připravenost k jejich propojení v reálné politice v rámci udržitelného rozvoje. Spojení sociálních ekologických a ekonomických podmínek rozvoje, které je cestou pro resort životního prostředí.

Ing. Jiří Bureš (ekologický konzultant): Je to jeden z nejpracovitějších i nejsystematičtějších lidí, které jsem měl možnost v průběhu svého profesního života poznat. Sympatické je i to, že je otevřený k různým názorovým proudům a nebrání se diskuzi o mnohdy kontroverzních tématech, které oblast životního prostředí přináší.

prof. JUDr. Milan Damohorský, DrSc. (profesor práva životního prostředí): Znám Vladimíra Špidlu jako politika, ale i osobně ještě z dob ochrany přírody v ČSOP, kde jsme společně byli třeba i na památném revolučním sjezdu ve dnech 19. a 20. listopadu 1989 v Ládví, ale i z jiných osobních příležitostí. Je to vzdělaný, slušný a zkušený člověk, který by mohl úspěšně vykonávat funkci ministra životního prostředí.