Jdi na obsah Jdi na menu

Green Tour - s petrželí na cestách

16. 8. 2009

S recepty okořeněnými petrželí a materiály k "oranžové zelenině" zavítáme v rámci velkolepé předvolební kampaně za lidmi po různých koutech republiky. Sociální demokracie se svým ekologickým programem rozhodně netají - je reálný, pozitivní, měl by se dostat do povědomí jak laické, tak odborné veřejnosti.

Předvolební kampaň Green Tour může každý sledovat na stránkách stínového ministra Petra Petržílka petrzilek.eu (či petrzilek.cz) v sekci Volby 2009. Česká společnost na rozcestí bude rozhodovat o své další podobě - mezilidsky solidární, výkonné a s mimořádně ekologickou podobou (oranžová ekologie), nebo více sobecké, tápající ve vulgaritě a agresi, životní prostředí jako veřejný zájem poněkud přehlížející (ryzí pravice). Předvolební kampaň nemá být jen pro odborníky či zelené mužíčky, ale pro všechny. V plánu akcí najdeme jak prosté mítinky, tak rockový koncert, mariánskou pouť či otevření větrného parku. Má za cíl ukázat vozidla s ekologickým pohonem, upozornit na recyklace, alternativní zdroje energie, úsporná zařízení.

Na závěr ještě slova předsedy Jiřího Paroubka k ekologii (14.8. 2009, interní komunikace): "Ve vztahu k životnímu prostředí si jsem plně vědom významu ekologie v dnešním světě a vím, co je v sázce. Chápu také, že moderní politická strana, která chce být stranou budoucnosti, musí mít toto téma jako jednu z priorit. Těší mne proto, že vidíte, že v posledních letech se přístup ČSSD k ochraně životního prostředí změnil k lepšímu. Volební program a volební kampaň ČSSD k nastávajícím volbám samozřejmě musí být vyvážená, ale mohu Vás ujistit, že ekologie v nich bude mít to místo, které jí po právu náleží."

připravil: Jiří Jakl

 

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Zahájení Green Tour