Jdi na obsah Jdi na menu

K návštěvě Národního parku Šumava

14. 10. 2009

V pondělí 5. října navštívil Národní park Šumava místopředseda výboru pro životní prostředí Poslanecké sněmovny Robin Böhnisch (ČSSD).

„Situace na Šumavě je v poslední době určitým okruhem lidí líčena tak, že by neznalý problému usoudil, že jižně od Prahy už kvůli šumavskému kůrovci neuvidí živý les. Nejel jsem na Šumavu s pocitem, že se tam děje něco nepatřičného a se stejným pocitem jsem také odjel. Přírodní zákony fungují a les se přirozeně obnovuje. Vyděsila mě spíš místa na naší a rakouské straně, kde došlo k zásahům proti kůrovci, než suché stromy v bezzásahových lokalitách. Smrt k lesu patří stejně jako nový život, který je už vidět ve všech porostech, které jsem si měl příležitost projít,“ řekl poslanec, který využil možnosti projít si okolí Plešného jezera, vystoupal v pohorkách na Plechý a přes Trojmeznou ke Třístoličníku.
Prohlédl si i bezzásahové území na Modravě. „Pokud nezvítězí touha politiků o zviditelnění a krátkodobou popularitu, máme šanci získat v Šumavě unikátní kus divoké přírody, za kterou jednou budeme my i další generace dnešním správcům národního parku vděční,“ dodal parlamentní mluvčí ČSSD pro životní prostředí.

 

Vydala Regionální poslanecká kancelář PS PČR v Trutnově

 

 Obrazek
foto Bohuslav Vtípil

 

Náhledy fotografií ze složky Cesta na Šumavu