Jdi na obsah Jdi na menu

Předvolební vaječná bílkovina

28. 5. 2009

Za pár dní máme rozhodovat o budoucí podobě Evropy - nikoli kdo ji má formálně předsedat díky přeběhlíkům, ale jak má vypadat rozhodování Evropského parlamentu. Vyhrají vajíčka s výkaly, nebo růže?

Narážky na obsah politiky lze ze strany nesympatizantů sociální demokracie zaznamenávat delší dobu - pokud jde o potraviny, nasazeny byly vánoční reklamy s prasaty, koblihy bez marmelády na Sjezdu ČSSD a skončilo to u fyzických útoků spojených s vrháním vajíček. S vaječnou bílkovinou se ani v době krize nešetří. Lidé tak asi alespoň tolik nevzpomínají na jména Topolánek a Bursík, je stranou zda někdo má prostou potřebu dokazovat nefungování Evropy, nemluví se o evropské ochraně přírody, investicích do veřejné dopravy, či zda lesy nemají mít jen produkční charakter.

V době horké předvolební kampaně s cílem obyčejným lidem znechutit cestu k volbám lze nabídnout třeba odkaz na vaječnou ironii - vejce mohou snižovat krevní tlak (naši politici by mohli povídat ;-) Termín voleb - 5. a 6. června 2009!

připravil: J. Jakl

 

Obrazek