Jdi na obsah Jdi na menu

Zvonečník říká ne palmovému oleji

18. 8. 2016

tisková zpráva, 18.8.2016, Praha, Grémium platformy Zvonečník

České potraviny se celá staletí obešly bez palmového oleje. Palmový olej je ale nejlevnější potravinářský tuk, který se dá snadno barvit a aromatizovat. Svezl se na vlně tlačení na výrobní cenu potravin v neoliberálních dobách zvyšovaného DPH (hlavně v letech 2007 z 5 na 9% a 2012 z 10 na 14%) a také na margarínové vlně proti živočišným tukům (máslo, sádlo). Jeho používání není jen etický problém, jak v únoru letošního roku naznačoval ministr Marian Jurečka. (odkaz a odkaz).

Ze zdravotního hlediska je problém palmového a palmojádrového oleje vysoký obsah nasycených mastných kyselin, navíc s dlouhými řetězci. Tyto kyseliny jsou spojovány s rizikem aterosklerózy a přímo se k nim vztahuje kampaň "Nasycené škodí" podporovaná Českou společností pro aterosklerózu, Společností pro výživu, Fórem zdravé výživy či Stop obezitě. Lépe stravitelné nasycené mastné kyseliny v našich podmínkách přirozeně získáváme z mléčných a masných výrobků. Ve studené kuchyni je lze snadno vyvážit zdravějšími oleji s nenasycenými mastnými kyselinami (slunečnicový) a v teplé kuchyni potravinářským řepkovým olejem.

Postoje ministra Jurečky (KDU-ČSL) nehájí zájmy českých spotřebitelů, zdraví občanů a také přímo zemědělců. Ti rozhodně neprodukují palmový olej. Na zřetel je potřeba vzít spíše střídmý a vyvážený příjem českých tuků (neztužený slunečnicový a řepkový olej, máslo, sádlo). Nelze přihlížet ani šizení tradičních českých (někdy dokonce s nápisem "staročeské") potravin barveným a aromatizovaným palmovým olejem, zbytečnému používání tukových polev a konzumaci smažených výrobků. Konzumace těchto potravin může vést ke zbytečnému tloustnutí a většímu riziku aterosklerózy. A to za předpokladu, že tento tuk je dopravovaný půl planety, jeho produkci musejí ustoupit deštné pralesy a vhledem k nárokům palem na půdu a vodu tato produkce není dlouhodobě udržitelná.

Hodně diskutované je také větší používání palmového oleje v biopalivech. Podle IISD vzrostla spotřeba palmového oleje v Evropě mezi lety 2006 až 2012 pro výrobu biopaliv o neuvěřitelných 365 procent (odkaz). Dovážený palmový olej může být i bez dotací levnější než řepkový olej. Vzhledem k jednoznačně negativní ekologické stopě je nutné využívání biosložky z palmového oleje v jakýchkoli palivech odmítnout.

Zvonečník podporuje zákaz využívání biosložky z palmového oleje v jakýchkoli evropských palivech a podporuje také vyšší zdanění necertifikovaného palmového oleje používaného v potravinářství a kosmetice.

Zvonečník též podporuje aktivity Pavla Poce (ČSSD) k palmovému oleji na úrovni evropského parlamentu (odkaz) a patří k nejaktivnějším organizacím v ČR zaměřeným na osvětu k rozlišení potravin bez a s palmovým olejem (odkaz).

 

Zajímavá videa:

náměstek ministra Vladimír Mana
vedoucí oddělení udržitelného rozvoje Anna Kárníková

 

 

Náhledy fotografií ze složky S a bez palmového oleje 2016